Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  Artists zone

  Cenco (codered.sk)

  Ako 13 ročný podľahol elektronickej hudbe. V tej dobe mu najviac učaroval rave, hardcore a techno. V roku 1998 zorganizoval prvú party. Kupuje par techno dosiek a začína sa venovať hraniu. V máji roku 2002 zakladá CODERED crew. V tom istom roku je už naplno zamilovaný do dnb a spoločne s Jergym začína organizovať multižánrové párty PHUTURE OF THE SOUND v klube Turbína v Zemianskych Kostolanoch. Vystriedala sa tam celá vtedajšia slovenská dnb špička a mnoho house a techno djov na 22 pokračovaniach počas dvoch rokov. V lete 2003 v spolupráci s Trident Crew organizuje nultý ročník SOLID OPEN AIR-u. V tejto dobe hráva prevažne tvrdšie tracky z vydavateľstiev Outbreak Records, Barcode, Evol Intent, Renegade Hardware a podobne. O rok neskôr organizuje nultý ročník Codered Free Open Air na ktorom sa zúčastnilo asi 200 priaznivcov elektronickej hudby z okolia.

  bass-26-1-082.jpg

  V januári 2005 spolu z Cliveom presúva pôsobisko codered nocí do Prievidze, kde začínajú organizovať prvé pravidelné dnb žúrky v PD. Párty dostáva názov BASS. Na prelome rokov 2005-2006 začína pravidelne nakupovať vinyl a zdokonaľovať svoje djské zručnosti. V tomto čase ho oslovil najmä jump up a nadupané tanečne tracky. Vo februári 2006 hrá po prvý krát spoločný set s Dykmanom, novým členom codered crew. Obaja zisťujú, že majú rovnaký pohľad na dnb a výber ich platní sa pekne dopĺňa . Od tejto doby ich vidieť na flyeroch akcií po celom Slovensku čím ďalej, tým viac. V roku 2007 sú už neoddeliteľná dvojka a prezentujú sa za mixom len spoločne. V ich setoch môžete počuť cele spektrum dnb, no najviac im učaroval tech step, neuro funk a hard step. Mimo dnb radi siahnu do bagu aj pre dosky z ktorých znie jungle, dubstep a breakbeat. V lete 2008 sa Cenco púšťa do vlastnej tvorby na ktorej sa snaží pracovať vždy keď je čas. Začiatkom roka 2009 bol nominovaný v ankete SLOVAK DRUM AND BASS AWARDS v kategórií Najlepší dnb dj, kde sa napokon umiestnil na 4-tom mieste. Ďalším veľkým úspechom je vyhlásenie v kategórií „Párty roka 2008“, ktorú vyhrala akcia BASS a Najlepšieho Open Air festivalu kde sa Codered Open Air 2008 umiestnil na 3. mieste.


  cencosunset2640.jpg
   

  K jeho obľúbeným producentom patria Audio, The Sect, Break, Noisia, Rregula, Lifted crew, Axiom, Cooh, Mindscape, Current Value, Maztek, Uman & Rico, No Money, Aeph, Asphexia, Chase & Status, Brookes Brothers, Camo & Krooked, Top Cat ale aj mnoho iných.

  Z vydavateľstiev sa v jeho bagu najviac opakujú značky Lifted, Ram, Modulation, Amunition, Close 2 Death, Subtitles, Tech Freak, Citrus, Viper, Technique, Dirty Dubs, Bingo, D-Style a mnoho iných kvalitných releasov.

  Za dobu ktorú sa objavuje za gramcami si mohol zahrať po boku takých osobností ako Maldini BC UK, Audio, The Sect, Cause 4 Concern, Raiden, Concord Dawn, Prolix, Vicious Circle, Phace, Sub Focus, Clipz, Lynx & Kemo, Xample, Drumsound, Matrix & Futurebound, Brooks Brothers, State Of Mind, Jade, N.Phect, Axiom, Nookie, Kasra, Mathematics djs, Sigma djs, Danny Bird, Counterstrike, Hidden, Tactile djs, Exorcist, Karn Evil, XO, Ride One, B-Complex, L Plus, Shroombab, Push, Brooklyn, Philip TBC, Im Cyber, Katcha, Deadly Viperz, Bifidus Aktif, Gabanna, Galagha, Lixx, Smote, Kubo, Clive, Insect a mnoho iných z Čiech a Slovenska.

  Počuť ste ho mohli na akciách Bass / eScobar / PD, Phuture Of The Sound / Turbína / PD, Bažant Pohoda 09 / TN, Summer Of Love / CZ, Codered Open Air / PD, Aquabeatz / NZ, Solid Open Air / PD, Trident / Reset / PE, BeeFree 2006-2008, Blackrain / No.3 / NZ, Dnb.sk@Subclub / BA, Radosť / BA, Spiral / Cassablanca / ZV, Beatz / Art Klub / TT, Nuclear / BA, Break IT / Ccx / NZ, Pulse / Slovan / LV, Syndrom / Láger / PD, Drumophonic / Stars / KE, Bass Kick / Insomnia / PO, Bassmission / BN, Trilogic / 3 Plus / TO ale aj inde po takmer celom Slovensku.

  cencoinactionccx.jpg
  Currently 9.2 out of 10 stars, 20 votes

  Future events

  Cenco (codered.sk) will play at 0 parties and has played 43 at parties.

  You must be loged in, to post a comment!


  Comments

  • masterm

   masterm | Subject: gca | Thu, Oct 1st 2009, 10:31
   Quote this comment

   Ahoj.

   Organizujeme projekt getCreACTIVE. Hľadáme možno teba - hudobníka, ktorý zašle svoju tanečnú skladbu spolu s prihláškou nám na mail - getcreactive@nom.sk . Na základe internetového hlasovania sa vyberie najlepšia skladba a na ňu sa natočí videoklip v bratislavskom Subclub-e, ktorý bude následne propagovaný na internete a aj v televíziách. Deadline na poslanie je 30.10.2009. viac info na www.gca.nom.sk.

   Milan

  • Hunkatko

   Hunkatko | Subject: .* | Thu, Jul 3rd 2008, 16:15
   Quote this comment

   pekne čiapočky :)))

  • kopo

   kopo | Subject: 14.jul | Mon, Jun 2nd 2008, 23:15
   Quote this comment

   no co s tym 14?kamo

  • SAMAN

   SAMAN | Subject: ou | Tue, Mar 25th 2008, 09:26
   Quote this comment

   cenco ma skratka namakany skils, ktory tazko niekto prekona v tych beatoch co on robi na gramcoch...sety ktore on mixuje su miesane uplne nadhernym stylom ktory mi ame srdce mozog a cele telo na miliony casti....len tak dalej cenco...vidime sa na 31-tke...PEACE


  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist